ZAKUPOLOGICZNY RAJD PO MARKETACH –PRZYGOTUJ SIĘ DO WIZYT „NA GROBACH”

Kolejki nas nie ominą jeśli wstrzymamy się z zakupami do weekendu. Bądźmy zakupologicznie zapobiegliwi i już dziś dokonajmy przeglądu propozycji marketów oferujących znicze i kwiaty – sztuczne oraz świeże. To obecnie najbardziej poszukiwane produkty.


ZWYKŁE I NIEZWYKŁE


Cena najprostszych lampionów z przykryciem, takich, które, palą się około 13 godzin zaczyna się już od 89 groszy (Biedronka).
W Realu cena porównywalnego towaru to 99 groszy, podobnie w Intermarche.

W przypadku większych zniczy trudniej dokonać porównań – różnią się one znaczenie materiałem z którego powstały jak i długością palenia się wkładu i zdobieniami.

Znicze szklane lub wykonanie z tak zwanego szkła mrożonego z przykryciem kosztują od 3 do 11 zł. Na uwagę zasługuje szklany znicz z patynowanymi zdobieniami o długości palenia aż 110 godzin, który kosztuje w Biedronce 12.99 zł.

Powszechnym i zakupologicznym zarazem sposobem postępowania jest jednorazowy zakup pięknego i trwałego lampionu oraz konsekwentne wymiany wkładu.

W sieci Real wkład parafinowy palący się przez 54 godziny kosztuje 2,22 zł, wkład olejowy (96 godzin palenia) to 2,99zł.

W Biedronce wkład kosztuje 1,29 zł (40 godzin palenia). W sieci Carrefour wkład parafinowy o długości palenia 32 godziny kosztuje 89 groszy.


KWIATY


Na grobach tradycyjnie pojawią się chryzantemy. Można je kupić jako pojedyncze sadzonki już za 1,99 zł (Real) oraz w postaci ogromnych donic pełnych drobnych kwiatów lub wielkich kwiatostanów dostępnych w wielu kolorach.

W zależności od sieci handlowej chryzantemy kosztują – 11,99 zł, duże okazy w Netto, 7,99 zł w Lidlu za donicę z kwiatami średniej wielkości lub 12,99 zł za dziesięć sadzonek w jednej donicy dostępnych w Bricomarché.


Szukając sztucznych bukietów warto wybrać się do sieci Carrfour - bukiet zawierający – 24 goździki, 18 chryzantem lub 18 róż – do wyboru, kosztuje 9,99 zł.

Gotowe stroiki można kupić w Lidlu za 29,99 zł, w sieci Real za 24,95zł, w sieci Carrefour natomiast za 24,99 zł.


Jeżeli chcemy samodzielnie wykonać stroik w marketach dostępne są zarówno imitujące igliwie sztuczne podkłady jak i różnego rodzaju pojedyncze kwiaty, które można umieścić w podkładzie.

autor: redakcja Zakupologicy.pl

Podziel się tekstem ze znajomymi:

« Powrót

Zobacz również

Nie kupuj na gorąco - wybieramy żelazko

Rozwój technologiczny pozwolił nam na rezygnację z samodzielnego wykonywania części prac domowych. Nie...

Skóra i włosy – jak przetrwać zimę w dobrej kondycji?

Niskie temperatury, ostry wiatr i mróz, a do tego duże skoki temperatur, gdy z zimna wchodzimy do...

KOMENTARZE

© Zakupologicy.pl 2012
Projekt i realizacja: MasterCMS