Wzorniczy minimalizm – gdy mniej znaczy więcej

Styl minimalistyczny cieszy się niesłabnącą popularnością. Żyjemy w świecie z którego do naszego mózgu dochodzą setki bodźców, nasze ciała i umysł łakną spokoju. Własny dom może stać się dla nas źródłem spokoju. Minimalizm sprzyja wyciszeniu, poznajcie tajnik tego stylu.


CO UKRYWAMY


Aranżując wnętrza w stylu minimalistycznym staramy się ukryć pewne typowe elementy wystroju. Opisywaną estetykę cechuję oszczędność wykorzystywanych środków wyrazu. Minimalizm nie jest odpowiednim stylem dla kolekcjonerów chcących eksponować elementy kolekcji, nie spodoba się osobom lubiącym nagromadzenie przedmiotów, czy to mebli czy dekoracji. Odbiór całej aranżacji buduje się wokół formy zgromadzonych we wnętrzu sprzętów – wszystko co odwraca nasz wzrok od prostych i przemyślanych kształtów jest niepożądane.


W ukrywaniu zbędnych przedmiotów pomoże garderoba, użyteczne informacje znajdziecie TUTAJ


CO ODKRYWAMY


Styl minimalistyczny polega na odkrywaniu piękna ukrytego w prostocie. Aby osiągnąć właściwy efekt należy uzbroić się we wzorniczą konsekwencję. Staramy się operować raz wybraną formą – bez względu na to czy zdecydujemy się na ostre, geometryczne czy obłe i walcowate kształty ważne jest trzymanie się tego wyboru.
Niezakłócona zbędnymi dodatkami, czysta i funkcjonalna forma umieszczona w głęboko przemyślanym układzie, na możliwe dużych płaszczyznach tworzy właściwy dla minimalizmu obraz.


CZEGO UŻYWAMY


Opisywane zasady wydają się zimne i sztywne, a chodzi przecież o wnętrza mieszkalne. Jest kilka sposobów na to, aby odhumanizowane wnętrza oswoić i uczynić zdatnymi do zamieszkania.


Styl skandynawski, tajniki poznacie TUTAJ


Wykorzystujmy możliwości jakie daje nam światło. Podkreślajmy piękno wybranych przedmiotów punktowymi źródłami światła. Dodajmy wnętrzom przytulności za pomocą ciepłych odcieni oświetlenia.
Starajmy się wykorzystywać materiały proste, szlachetne, nie poddawane zbyt skomplikowanej obróbce. W stylu minimalistycznym doskonale sprawdzi się szkło, stal nierdzewna, ale również drewno, którego naturalne pochodzenie stanowi delikatną przeciwwagę dla powszechnej we wnętrzu prostoty. Dla osób nie akceptujących kompromisów idealny będzie surowy beton i wysoki połysk laminowanych płyt meblowych.

Jak urządzić małą łazienkę dowiecie się TUTAJ


JAK RÓWNOWAŻYMY


Aranżując wnętrze staramy się dążyć do równowagi. Na pierwszy rzut oka styl minimalistyczny jednoznacznie opowiada się po stronie prostoty i oszczędności w wykorzystaniu dekoracji. Z doświadczenia wiemy jednak, że uzyskanie właściwego efektu wzorniczego wymaga sporych nakładów finansowych. W przypadku minimalizmu bardzo często okazuje się, że mniej znaczy więcej...wydatków. Nie oszczędzamy na jakości, każdy sprzęt, mebel, dekoracja musi być doskonale wykonana, a to zwykle kosztuje. Przemyślany wybór najlepszych z możliwych elementów zbliża nas do poszukiwanej równowagi, uspokaja i przekonuje, że piękne, minimalistyczne wnętrze może stać się udaną inwestycją.


autor: redakcja Zakupologicy.pl

Podziel się tekstem ze znajomymi:

« Powrót

Zobacz również

Jak kupować perfumy - poradnik Zakupologika

W okresie przedświątecznym wzrasta ilość sprzedawanych perfum – to elegancki prezent, jednakże, dość...

Jak dbać o skórę latem

ABC letniej pielęgnacji skóry. Bądźcie piękni i bezpieczni.

KOMENTARZE

© Zakupologicy.pl 2012
Projekt i realizacja: MasterCMS