Przytnij komara - skutecznie – sprawdzone sposoby na komary

Przyroda dąży do stanu równowagi, zatem, aby nie było nam za dobrze podczas urokliwych letnich wieczorów nad wodą czy wesołych biesiad z przyjaciółmi towarzyszą nam komary, zaciekle i wytrwale próbując zepsuć nam zabawę. W tym roku im się nie uda, przygotujemy Was do skutecznej walki.


TWÓJ DOM TWOJĄ TWIERDZĄ


Fizyczną barierę, której nie sforsują komary stanowić będzie moskitiera. Drobniutka siateczka osadzona na ramie i przymocowana do framugi okiennej lub drzwiowej. Estetyczne, solidne, w różnych rozmiarach moskitiery można kupić choćby w marketach budowlanych. Nowością są rozwiązania przeznaczone do okien dachowych oraz moskitiery z możliwością zwijania. Zwróćmy uwagę na system montażu i wybierajmy jedynie takie rozwiązania, które nie będą wymagać nawierceń stolarki okiennej.

Moskitiera, mimo, że swoją nazwę zawdzięcza komarom, ochroni nas również przed innymi uciążliwymi owadami.


ZAPACH OBRONNY


Komary nie lubią zapachów, które emitują niektóre olejki eteryczne. Źródłem przykrych dla komarów aromatów mogą być hodowane przez nas rośliny – w ogrodzie lub na balkonie posadźcie komarzycę – to ładna roślina o długich pnączach, której zapach jest dla komarów nieznośny, dobrym rozwiązaniem jest kocimiętka. Przyda się również przydomowy ogródek ziołowy – komary nie lubią bazylii. Jeśli hodujemy zioła w domu pojemniki z bazylią będą stanowić dodatkową linię obrony przed komarami.


Domowa uprawa ziół jest łatwa TUTAJ dowiecie się więcej


Jeśli nie dysponujemy żywymi źródłami olejków eterycznych zdecydujmy się na rozpylenie tych kupionych w sklepie. Za najskuteczniejsze uważa się naturalne olejki goździkowe, z esencją trawy cytrynowej, eukaliptusowy lub anyżkowy.
Pamiętajmy jednak, że nie są to sposoby w stu procentach skuteczne i te najbardziej zdeterminowane komary i tak wyruszą na żer.

Człowiek, emitujący ciepło, wydzielający dwutlenek węgla, ubrany w ciemne ubranie, spocony to dla komara prawdziwy obiekt pożądania – zaryzykują życie, aby nas dorwać.


BROŃ OSTATECZNA - REPELENTY Z DEET


Repelenty to środki odstraszające. Najpopularniejsze i najpowszechniej preparaty zawierają DEET (N,N-Diethyl-3-methylobenzamide). Ustalmy to od razu, są skuteczne, ale nie lekceważmy ich, to agresywna chemia, według niektórych niebezpieczna dla ludzkiego układu nerwowego. DEET wchłania się do organizmu przez skórę. Preparatów tych nie powinny stosować kobiety w ciąży i dzieci, których skóra jest znacznie cieńsza niż dorosłych. Po aplikacji wspomnianych preparatów, kiedy już minie czas ekspozycji na ataki komarów dokładnie zmyjmy pozostałości środka ze skóry.

autor: redakcja Zakupologicy.pl

Podziel się tekstem ze znajomymi:

« Powrót

Zobacz również

Jak kupować perfumy - poradnik Zakupologika

W okresie przedświątecznym wzrasta ilość sprzedawanych perfum – to elegancki prezent, jednakże, dość...

Jak dbać o skórę latem

ABC letniej pielęgnacji skóry. Bądźcie piękni i bezpieczni.

KOMENTARZE

© Zakupologicy.pl 2012
Projekt i realizacja: MasterCMS