Odyseusz na wakacje – jedź i wracaj bezpiecznie

Wymarzone wakacje? Beztroskie i ...bezpieczne. Daj sobie pomóc w razie kłopotów. Dzięki serwisowi „Odyseusz”, można - w razie niebezpiecznych sytuacji - w prosty sposób zlokalizować Polaków w każdym zakątku świata. Bezpłatna rejestracja w serwisie trwa tylko kilka minut.


W sytuacjach kryzysowych konsul może skontaktować się z podróżnymi potrzebującymi pomocy. Informacja o osobach przebywających w zagrożonych regionach pozwala również na właściwe zaplanowanie ewakuacji lub okazanie innych form pomocy.

Serwis dostępny jest na urządzeniach stacjonarnych i mobilnych. Można zarejestrować pojedynczą podróż, podając swoje dane osobowe i dane osób towarzyszących, a także czas i miejsce pobytu lub jego poszczególne etapy. Osoby, które wyjeżdżają często albo na długo, mogą założyć konto w serwisie i aktualizować swoje dane. Każdy zarejestrowany może otrzymywać darmowe powiadomienia SMS od konsula o sytuacji w danym miejscu. Pozostawione w „Odyseuszu” dane są bezpieczne, a po 14 dniach od zakończenia zgłoszonej podróży, są automatycznie kasowane.

Jeśli smartfon lub tablet towarzyszy ci w podróży, pobierz aplikację iPolak, czyli mobilną wersję poradnika „Polak za granicą”, która pod koniec czerwca 2015 roku będzie dostępna w zupełnie nowej odsłonie. Aplikacja dostępna dla urządzeń z systemami operacyjnymi iOS i Android (wersja na  WindowsPhone pojawi się pod koniec czerwca), to niezbędnik w podróży. iPolak wskaże drogę do najbliższej polskiej placówki dyplomatycznej, dostarczy najnowsze ostrzeżenia dla podróżujących publikowane przez MSZ, podpowie, co zrobić w trudnej sytuacji  podczas wyjazdu czy jak zadbać o własne bezpieczeństwo w różnych zakątkach świata. W aplikacji Polacy znajdą też opisy sytuacji w poszczególnych krajach aktualizowane przez MSZ.

iPolak zwiększa bezpieczeństwo podróżujących Polaków dzięki takim funkcjom jak przycisk S.O.S. z telefonem alarmowym do najbliższej polskiej placówki. W nowej odsłonie  aplikacji użytkownicy będą mogli również korzystać z powiadomień wysyłanych przez MSZ w razie zaistnienia niebezpiecznych sytuacji w kraju ich pobytu. iPolak działa również w wersji offline, ale do pobrania najnowszych aktualizacji i ostrzeżeń trzeba skorzystać z Internetu.

 Nim ruszysz na wakacyjną wyprawę, sprawdź też na portalu MSZ, gdzie znajduje się najbliższa polska placówka dyplomatyczna lub konsularna i odwiedź  stronę www.msz.gov.pl/wakacje, na której dowiesz się m.in.: do których krajów potrzebujesz paszportu, a do których wystarcza dowód osobisty i ubezpieczenie komunikacyjne. do których krajów potrzebujesz paszportu, a do których wystarcza dowód osobisty i ubezpieczenie komunikacyjne.

Podziel się tekstem ze znajomymi:

« Powrót

Zobacz również

Jak kupować perfumy - poradnik Zakupologika

W okresie przedświątecznym wzrasta ilość sprzedawanych perfum – to elegancki prezent, jednakże, dość...

Jak dbać o skórę latem

ABC letniej pielęgnacji skóry. Bądźcie piękni i bezpieczni.

KOMENTARZE

© Zakupologicy.pl 2012
Projekt i realizacja: MasterCMS