Obuwie - odkrywamy tajemnice piktogramów

Znaczenie symboli, które widnieją na butach określają przepisy prawa. Są one zunifikowane i powinny być umieszczone w każdej placówce handlującej obuwiem, również na stronach sklepów internetowych. Nie zawsze tak się dzieje, dlatego odkrywając znaczenie symboli, ułatwiamy Wam zakupy.


MIŁOŚĆ Z WZAJEMNOŚCIĄ

Kochamy buty, niestety bardzo często jest to miłość bez wzajemności. Obtarcia, pęcherze oraz inne niewygody, które znosimy mogłyby nie mieć miejsca, gdybyśmy nauczyli się dostosowywać sposób użytkowania do materiału, z którym styka się nasza stopa. Przepisy pozwalają nam zidentyfikować różne typy surowców – jest to skóra, skóra pokryta, materiał włókienniczy oraz inny materiał. Ważne dla określenia jakości obuwia ma również wiedza, w których obszarach buta wykorzystano dany surowiec. Ustawodawca rozróżnia wierzch, podszewkę z wyściółką i podeszwę. Poszczególne piktogramy prezentujemy w galerii.

WEWNĘTRZNE PIĘKNO

Jeżeli wnętrze buta wyściełane jest tak zwanym „innym materiałem” może okazać się, że włożenie bosej stopy do takiego buta stanie się torturą. W tej sytuacji pozostaje nam użycie rajstop, tak zwanych stopek lub skarpet.
Materiał włókienniczy i skóra we wnętrzu buta są rozwiązaniem nieco pewniejszym, jednak wiele zależy od kształtu stóp czy wysokości podbicia.
Można stwierdzić, że to co w środku nie ma znaczenia, jednak to właśnie jakość materiałów użytych we wnętrzu butów najbardziej przekłada się na jakość użytkowania produktu. Pamiętając o tym nie skazuj się na wielogodzinne cierpienia w źle dobranych butach.

Dbaj o swoje ubrania, poznaj symbole na metkach, znajdziesz je TUTAJ

PRAWDA ZAWSZE NA WIERZCHU

Najwartościowszym surowcem z którego powstaje obuwie to oczywiście skóra. Jej wykorzystanie wpływa na cenę, czasem naprawdę bardzo wysoką. Faktem jest jednak również i to, że skórzane obuwie, właściwie pielęgnowanie, jest trwałe, nie pęka, zachowuje kształt i właściwy połysk. Istotne jest zatem, aby nie przepłacać za buty, które tylko wyglądają na skórzane. Skóra często warta jest swojej ceny, jej imitacje rzadko. Nie jest naszym celem zniechęcanie do zakupów butów innych niż skórzane, chodzi nam tylko o to, aby nie wydawać fortuny na model, który przetrwa jeden sezon. Czasami trudno trzymać się zasad, buty potrafią być bardzo piękne, ale ich kupowanie powinno być zakupologiczne.

autor: redakcja Zakupologicy.pl

Podziel się tekstem ze znajomymi:

« Powrót

Zobacz również

Jak kupować perfumy - poradnik Zakupologika

W okresie przedświątecznym wzrasta ilość sprzedawanych perfum – to elegancki prezent, jednakże, dość...

Jak dbać o skórę latem

ABC letniej pielęgnacji skóry. Bądźcie piękni i bezpieczni.

KOMENTARZE

© Zakupologicy.pl 2012
Projekt i realizacja: MasterCMS