Jak kupować olej arganowy – poradnik Zakupologika

Kilka lat temu znany nielicznym, dziś jest jednym z kosmetycznych hitów. Olejek arganowy – jak jaki i gdzie kupować, aby kupić oryginał.MAROKAŃSKI ORZESZEK

Olej arganowy to na prawdę cenny specyfik. Tłoczy się go z orzechów drzew rosnących wyłącznie w Maroku. Ograniczona ilość produktu ma wpływ na cenę – olejek jest drogi. Wysoka cena sprawa, że w internecie można znaleźć mnóstwo ofert, która już z daleka pachną podróbką. Oto kilka rad dotyczących kupowania oleju arganowego.


Jak działają ceramidy dowiecie się TUTAJ


Na początek rozróżnienie – na rynku dostępne są dwa rodzaje produktów olej kosmetyczny i kulinarny. Do poprawy stanu włosów, skóry czy paznokci potrzebujemy tego pierwszego – jest droższy, niż olej kulinarny, który również wart jest polecenia.

Oto nasze rady:


Krótka lista składników. Chcemy kupić olej zatem w składzie powinien być wyłącznie olej.


Cenna zawartość wymaga ostrożnego transportu. Kupujcie wyłącznie produkt w ciemnych szklanych buteleczkach, ewentualnie w metalowych. Transparentne szkło i plastik nie ochronią cennych składników.

Oczyszczanie twarzy bez tajemnic, TU dowiecie się więcej


Zapach. Jeśli pachnie to delikatnie i niekoniecznie przyjemnie. To delikatny kwaskowaty zapach, który po aplikacji oleju na skórę bardzo szybko się ulotni. Niekiedy, szczególnie w drogeriach, można natrafić na perfumowane produkty. Chodzi chyba o „potwierdzenie” egzotyczności olejku. To oznacza, że skład oleju „wzbogacono” o kolejne składniki.

Jeśli produkt ma intensywny orzechowy aromat to oznacza, że ktoś próbuje Ci sprzedać zamiast kosmetycznej kulinarną wersję oleju arganowego.

Kolor oleju kosmetycznego jest intensywnie żółty, stąd „marokańskie złoto”, w swojej kulinarnej wersji nieco ciemniejszy, miodowy.


Konsystencja. Gładka, jedwabista. Olej nałożony na skórę szybko się wchłania.

Rezultaty. Badania nie kłamią, składniki odżywcze i nawilżające oleju argnanowego mają dobroczynny wpływ na urodę. Jeśli kończy nam się opakowanie i nie widzimy rezultatów trzeba pogodzić się z myślą, że kupiliśmy podróbkę.

Szukaj produktów z europejskimi certyfikatami. Jeśli znajdziesz rzetelnego dostawcę trzymaj się go i polecaj znajomym.

Będąc w Maroku bądź czujny, tam również należy uważać na podróbki.


Cena. Zwykle jest to 15-20 zł z 10 ml, tak to niestety prawda. Olej arganowy to luksusowy kosmetyk, ale jako, że jego działanie jest niezwykle szerokie i udowodnione, można uznać, że jest to produkt zakupologiczny. Szczególnie, że jest bardzo wydajny. Czasem wystarczy dosłownie kropla nałożona na twarz lub kilka kropel wmasowanych we włosy, nieco cierpliwości i będziemy zadowoleni z efektów oraz wydanych pieniędzy.

autor: redakcja Zakupologicy.pl

Podziel się tekstem ze znajomymi:

« Powrót

Zobacz również

Jak kupować perfumy - poradnik Zakupologika

W okresie przedświątecznym wzrasta ilość sprzedawanych perfum – to elegancki prezent, jednakże, dość...

Jak dbać o skórę latem

ABC letniej pielęgnacji skóry. Bądźcie piękni i bezpieczni.

KOMENTARZE

© Zakupologicy.pl 2012
Projekt i realizacja: MasterCMS