Jak idealnie dobrać rozmiar łóżka

Trudno przecenić rolę głębokiego, spokojnego snu. Brak stresu, cisza, piękna pościel mogą zdać się na nic, gdy źle dobraliśmy rozmiar łóżka. Dowiedz się jak zrobić to prawidłowo.


Łóżko – dwa rozmiary

Mimo, że każdy meble można wykonać dziś na zamówienie, w ustalonych przez siebie wymiarach, w przypadku łóżka warto trzymać się wypracowanych przez branżę standardów. Unikniemy problemów z zakupem niezbędnych akcesoriów. Wysokiej jakości łóżko to mebel, które będzie wymagał dobrania porządnego stelaża oraz materaca. Wymiary tych produktów są standaryzowane i jeśli nie zdecydujemy się na ich trzymanie się będziemy musieli znacznie przepłacić za ich zakup, ponieważ będą mogli nabyć je wyłącznie na zamówienie.


Zatem pamiętajcie wybierając łóżko zawsze należy poznać oba jego wymiary – łóżka jako bryły oraz powierzchni przeznaczonej do spania.

Oba wymiary są bardzo ważne, łóżko, gdy będzie za duże w stosunku do wymiarów wnętrza zdominuje je i przytłoczy. Jeśli natomiast nieprawidłowo dobierzemy rozmiar powierzchni spania do wzrostu jego użytkowników będzie to oznaczać męczarnie zamiast komfortowego relaksu.

Jak wybrać materac przeczytacie TUTAJ


Pojedyncze lub podwójne

Zwykło się dzielić dostępną ofertę na dwa rodzaje łóżek – pojedyncze i podwójne.
Łóżka przeznaczone dla jednej osoby występują zwykle w szerokościach 80, 90 lub 100 cm i długości 200 cm.
Wiadomo, że im szersze tym lepsze, choć, jak już wspomniano, mogą nas ograniczać wymiary wnętrza, w którym łóżko zostanie umieszczone.


W przypadku łóżek podwójnych typowe rozmiary to 120x200 cm, 140x200 cm, 160x200 cm, 180x200 cm, 200x200 cm.
Należy jednak zauważyć, że wymiar 120x200 cm może zapewnić komfort wyłącznie dwóm szczupłym osobom. To minimum przeznaczone dla niewielkich sypialni.


Pozostałe wymiary gwarantują wygodniejszy sen, a łóżko 200x200 cm to praktycznie królewskie łoże Warto również wiedzieć, że już w przypadku rozmiaru 160x200 cm można wyspać się porządnie nawet, gdy w nocy odwiedzi nas dziecko, w przypadku rozmiaru 140x200 cm może być z tym kłopot.

autor: redakcja Zakupologicy.pl

Podziel się tekstem ze znajomymi:

« Powrót

Zobacz również

Jak kupować perfumy - poradnik Zakupologika

W okresie przedświątecznym wzrasta ilość sprzedawanych perfum – to elegancki prezent, jednakże, dość...

Jak dbać o skórę latem

ABC letniej pielęgnacji skóry. Bądźcie piękni i bezpieczni.

KOMENTARZE

© Zakupologicy.pl 2012
Projekt i realizacja: MasterCMS