I Polak – bądź bezpieczny poza krajem

Zabierasz smartfon lub tablet na wakacje? Pamiętaj, by zainstalować na nich aplikację „iPolak” Dzięki niej podróż będzie bardziej bezpieczna.iPolak (www.msz.gov.pl/ipolak) to niezbędnik w podróży. Wskaże drogę do najbliższej polskiej placówki dyplomatycznej, podpowie, co zrobić w razie kłopotów podczas wyjazdu czy jak zadbać o własne bezpieczeństwo w różnych zakątkach świata.


Z aplikacji dostępnej dla urządzeń z systemami operacyjnymi iOS, Android i Windows Phone można też dowiedzieć się np. czy podróż do wybranego kraju wiąże się ze szczególnymi niebezpieczeństwami, czy potrzebujemy wizy, a także zapoznać się z opisami sytuacji w poszczególnych państwach, aktualizowanymi przez Departament Konsularny MSZ. Opisy te można również pobrać w formie plików PDF, wydrukować i zabrać ze sobą na wakacje.


Aplikacja iPolak w łatwy sposób umożliwia też zapoznawanie się z ostrzeżeniami dla podróżujących, w których obowiązuje czterostopniowa skala (od "zachowaj zwykłą ostrożność", po "opuść natychmiast"). Dzięki telefonowi alarmowemu, wybieranemu jednym przyciskiem S.O.S., w niebezpiecznej sytuacji użytkownik smartfonu czy tabletu łatwo skontaktuje się z najbliższą polską placówką dyplomatyczną.

W nowej wersji aplikacji można również korzystać z powiadomień push wysyłanych przez MSZ do wybranych grup użytkowników, przebywających w miejscach, w których zaistnieją niebezpieczne sytuacje (np. trzęsienie ziemi).

Podziel się tekstem ze znajomymi:

« Powrót

Zobacz również

Jak kupować perfumy - poradnik Zakupologika

W okresie przedświątecznym wzrasta ilość sprzedawanych perfum – to elegancki prezent, jednakże, dość...

Jak dbać o skórę latem

ABC letniej pielęgnacji skóry. Bądźcie piękni i bezpieczni.

KOMENTARZE

© Zakupologicy.pl 2012
Projekt i realizacja: MasterCMS