Dom, który pachnie

Zbliża się jesień, wkrótce zimny wiatr i deszcz zmusi nas do zamknięcia okien. Jak sprawić, żeby nasz dom pachniał cały rok. Jak wyeliminować niepożądane zapachy, szczególnie, gdy domownicy palą lub gdy trzymamy w domu zwierzęta. Dowiedz się co proponują producenci.

W KONTAKCIE Z KONTAKTEM

Kupujemy zestaw startowy – urządzenie, które wkładamy do kontaktu oraz substancje zapachowe, którą umieszczamy w urządzeniu. Niewielki plastikowy koszyczek na wkłady posiada pokrętło regulacji poziomu emitowanego zapachu, jednak różnice pomiędzy maksymalnym i minimalny jego natężeniem wyczuć mogą jedynie osoby obdarzone węchem absolutnym.

Wydajność zdaniem producenta to niemal trzy miesiące przy średnim (czyli ok. 16 godzin) poziomie użytkowania.

W ramach tego rozwiązania producenci oferują linie dedykowane wnętrzom, w których pali się tytoń.

Kiedy zapachowy olejek zniknie z pojemnika kupujemy następny wkład, elektryczne urządzenia, rzecz jasna, zostawiamy w domu. Jeżeli mamy naturę eksperymentatorów i chcemy wypróbować zupełnie nowy zapach pamiętajmy o tym, aby wybór ograniczyć do wkładów tej samej marki. Urządzenia zaprojektowane są w ten sposób, że nie uda się nam umieścić w nim wkładu konkurencji.

Przykład: Urządzenie Brise Electric wraz z jedną sztuką zapasowego olejku zapachowego – ok. 15 zł

ZAPACH SALONOWY

Typowe miejsca dla tradycyjnych odświeżaczy powietrza to przestrzeń za drzwiami lub kaloryferami. Producenci zadecydowali się popracować dłużej nad formą odświeżaczy i wprowadzić je na salony. Teraz już nie trzeba się ich wstydzić. Swoim kształtem imitują kamienie lub są wykonane ze szkła. Zapach wydzielany jest równomiernie przez okres 6 tygodni.

Przykład: Urządzenie Ambi Pur Decora razem z wkładem cena ok. 15 zł

ZADANIA SPECJALNE

Toaleta i kuchnia to prawdziwy poligon dla produktów, których zadaniem jest odświeżanie powietrza. Producenci zapewniają, że istotą działania środków odświeżających jest rzeczywista eliminacja brzydkich zapachów, a nie ich „przykrywanie” innym. Wybór odpowiedniego rozwiązania ma więc w przypadku wnętrz takich jak kuchnia i łazienka kapitalne znaczenie. Najlepiej sprawdzi się produkt, którego działanie wzbudzane jest świadomie, w chwili kiedy tego potrzebujemy. Potrzebujesz tradycyjnego aerozolu lub skoncentrowanego sprayu. Niektóre produkty mają możliwość umocowania na stałe dystrybutora z wymiennymi wkładami. Dobre rozwiązanie - ściana toalety – jedno naciśnięcie uwalnia jedną dawkę.

Przykład: BRAIT BOUQUET – urządzenie z wkładem, cena ok. 8 zł.

PACHNĄCA INTELIGENCJA


Celem było stworzenie odświeżaczy inteligentnych, które same będą inicjować działania, tak, aby w pomieszczeniu cały czas utrzymywał się piękny zapach w stałym natężeniu.

Produkty mają możliwość ustawienie częstotliwości emisji dawki zapachu, dodatkowo, niektóre mają czujnik ruchu, który wzbudzi działanie urządzenia i uwolni porcję zapachu, gdy jesteś w pomieszczeniu. Urządzenia działają na baterie.

Przykład: Brise Sense & Spray – urządzenie z wkładem cena ok. 21 zł

autor: redakcja Zakupologicy.pl

źródło: na podstawie informacji producentów

Podziel się tekstem ze znajomymi:

« Powrót

Zobacz również

Jak kupować perfumy - poradnik Zakupologika

W okresie przedświątecznym wzrasta ilość sprzedawanych perfum – to elegancki prezent, jednakże, dość...

Jak dbać o skórę latem

ABC letniej pielęgnacji skóry. Bądźcie piękni i bezpieczni.

KOMENTARZE

© Zakupologicy.pl 2012
Projekt i realizacja: MasterCMS