Art. spożywcze

Mleko z roślin – zdrowie nie od krowy

Okazuje się, że odpowiedz na pytanie tradycyjnie zadawane dzieciom – skąd się bierze mleczko, nie zawsze brzmi krówka. Rośliny również mogą być źródłem mleka.

Wszystko o kanapce

Kanapki były co prawda znane już w Starożytności, ale dopiero w XVIII wieku to "chłopskie" jedzenie trafiło na arystokratyczne stoły. Zaserwowano ja hrabiemu Sandwicz, który chciał zjeść coś pożywnego, nie przerywając przy tym gry w...

Jakość towaru w sklepach - oliwa

Oliwa, czyli po naszemu oliwa z oliwek została przebadana przez Inspekcję Handlową. Wyniki kontroli nakazują ostrożność podczas zakupów.

Zacznij sezon na szparagi

Szparag to delikatne, bardzo smaczne warzywo, które oprócz walorów kulinarnych kusi wysoką zawartością witamin. Doskonałe na przystawkę, zupę, danie główne – dowiedzcie się jak kupować i gotować szparagi.

Jak kupować mięso – poradnik Zakupologika

Gdzie kupować i jak rozpoznać świeże mięso? Przeczytajcie nasz poradnik.

Czy ketchup jest zdrowy ? - zakupologiczny - tak

Niezbędny dodatek do frytek, hamburgerów lub pizzy. Smaczny, ale czy zdrowy? Co wchodzi w skład ketchupu i czy warto płacić więcej za znane marki. Szukamy ideału – zakupologicznego ketchupu.

Domowy bulion – zdrowy i zakupologiczny

Zapomnij o kostkach rosołowych. Samodzielnie zrobiony bulion jest łatwy, smaczny i nie ma chemicznych dodatków oraz utwardzonych tłuszczy. Warto spróbować – to zakupologiczne.

Wielkanocne menu – jak sobie oszczędzić …kalorii

Barszcz biały, wariacje na temat jajek, słodkie babki i mazurki – to uginające się od nadmiaru kalorii wielkanocne stoły, których niemal nie odstępujemy na krok. Po zakończeniu świąt walczymy z kolei ze skutkami przejedzenia. I choć nikt...

Biała kiełbasa - specjał wielkanocnego stołu

Biała kiełbasa ma od dawna zarezerwowane miejsce zarówno w wielkanocnym koszyku jak i na wielkanocnym stole. Szczególna pozycja wynika z doskonałego smaku produktu – biała kiełbasa – ta dobra, z wysokiej jakości składników – to...

Kasza w kuchni

Kasza przestaje kojarzyć się jedynie z obowiązkowym dodatkiem do gulaszu mięsnego i odkrywa swoje różne oblicza.

«      1      2      3      4      5      6      7      8      9      10      »      

« Powrót

© Zakupologicy.pl 2012
Projekt i realizacja: MasterCMS